Serce

Polonia i Polacy za granicą 2022

W ramach zleconego zadania przeprowadziliśmy 23 stacjonarne spotkania o tematyce rodzinno-patriotycznej dla środowisk polonijnych w Lourdes, Paryżu, Carlsbergu, Belshill/Wishow, Coatbridge, Reykjaviku, Cork, Dublinie i Brukseli.  Wykładom i warsztatom towarzyszyły prezentacje dwóch wystaw: „Stefan Kardynał Wyszyński Ojciec i Pasterz oraz „La Pologne rend hommage à la Nation Française”. Druga z wystaw powstała z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jest promocją pamięci o pomocy świadczonej rodzinom polskim przez Polonię francuską w czasach stanu wojennego.

W spotkania wzięło udział ponad 1000 uczestników – głównie liderów społeczności lokalnych. Ich celem było jest wzbogacenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji osób zaangażowanych w działalność społeczną, kulturalną, edukacyjną i poradnianą na rzecz lokalnych społeczności polonijnych.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Odtwórz wideo

Mamo, tato, czy znasz imiona przyjaciół swego dziecka? Znasz rówieśników? Jakie wydarzenia dramatyczne miały ostatnio miejsce w życiu towarzyskim dziecka? Jeśli tego nie wiesz – twoja więź z młodym człowiekiem jest taka sobie. Nie mówię, że dziecko ma wszystko ci mówić (…), ale jest ten macierzyński czy ojcowski spryt, który pomaga ci mieć więź realną ze swoim dzieckiem – powiedział portalowi polskifr.fr prof. Wiesław Gajewski, pedagog seksualności. 14 października przypada Dzień Nauczyciela, kiedy warto pamiętać z wdzięcznością również o rodzicach – pierwszych nauczycielach. więcej >>>

Wspomóż naszą działalność

Wystarczy niewielka kwota, żebyśmy dalej mogli pomagać potrzebującym. Jeżeli chcesz wspomóc naszą Fundację darowizną możesz skorzystać z opcji szybkiego przelewu lub wysłać zwykły przelew ze swojego banku. Dane do przelewu znajdą Państwo na podstronie wspomóż nas.

Przekaz pocztowy
© 2023 Fundacja Czyste Serca. Zaprojektowało Raspberry.