Serce

Zajęcia dla młodzieży

Miłość nie jedno ma imię.

 

 

Damian, uczeń II klasy technikum:

„To była świetna lekcja. Zazwyczaj w czasie takich „akcji’ chce mi się spać. Na takie zajęcia chętnie poszedłbym jeszcze raz.”

Paulina, uczennica II klasy technikum:

„Warto było wziąć udział w tej lekcji. Nie czułam się źle, bo widać było, że przygotowano ją z myślą o nas.”

Psycholog w Gimnazjum we Wrocławiu

„Z całą odpowiedzialnością mogę polecić i zarekomendować projekt fundacji „Czyste Serca” dotyczący profilaktyki przedwczesnej inicjacji seksualnej. Zajęcia prowadzone są w sposób angażujący i ciekawy, z wykorzystaniem różnych metod pracy. Dużym atutem jest dostosowanie sposobu przekazu do stylu komunikowania się współczesnej młodzieży (film, muzyka, animacja), a także wykorzystanie humoru. Nie są to zajęcia „moralizatorskie”, ani czysto informacyjne, techniczne. Ten typ przekazu bowiem do młodych nie trafia. Zajęcia obok informowania o realnych zagrożeniach, oddziałują na warstwę emocjonalno – motywacyjną: zachęcają, prowokują do refleksji, poruszają, wzruszają. Odnoszą się do tego elementu osobowości młodego człowieka, która w jego sytuacji rozwojowej dominuje i ma największy wpływ na realne zachowanie.

Wspomóż naszą działalność

Wystarczy niewielka kwota, żebyśmy dalej mogli pomagać potrzebującym. Jeżeli chcesz wspomóc naszą Fundację darowizną możesz skorzystać z opcji szybkiego przelewu lub wysłać zwykły przelew ze swojego banku. Dane do przelewu znajdą Państwo na podstronie wspomóż nas.

Przekaz pocztowy
© 2023 Fundacja Czyste Serca. Zaprojektowało Raspberry.