Dobre wiadomości

13.02.2019

Rodzina Noego

Drugi tekst z cyklu: Rodziny Biblijne
„Przez wiarę Noe został pouczony cudownie o tym, czego jeszcze nie można było ujrzeć, i pełen bojaźni zbudował arkę, aby zbawić swą rodzinę” (Hbr 11, 7).
Wiara w Jezusa jest arką zbawienia. Kto pochwyci się Pana, skryje Nim, będzie uratowany: „Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz siebie i swój dom” (Dz 16, 31). Oto odpowiedzialność ojca, męża, odpowiedzialność żony, matki za zbawienie własnej rodziny.
„Żony bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu. Mężowie, miłujcie żony i nie bądźcie dla nich przykrymi! Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu” (Kol 3, 18-20)

Marek Ristau

11.02.2019

Szeroki uśmiech Pana Boga :)

„Za życie płaci się życiem. To jedyna waluta. Przemijam, ale to moje powolne umieranie jest piękne u boku Męża, z którym dane nam było począć dziesięć nowych istnień. I pewnego dnia pozostanie po nas ten skarb dziesięciokrotnego życia. Ale tryumfujący dziś Jezus jest najlepszym dowodem na to, że służba i miłość aż po śmierć to najgłębszy sens naszego życia”
Niedziela Ogólnopolska 51/2018, str. 12-15

10.02.2019

Pierwsza rodzina: Adam i Ewa

Pierwszy tekst z cyklu: Rodziny Biblijne

„On z jednego [człowieka] wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi” (Dz 17, 26). „Adam został pierwszy ukształtowany – potem Ewa” ( 1Tm 2,13). „Tyś stworzył Adama, i stworzyłeś dla niego pomocną ostoję – Ewę, jego żonę, i z obojga powstał rodzaj ludzki. I Ty rzekłeś: Nie jest dobrze być człowiekowi samemu, uczyńmy mu pomocnicę podobną do niego” (Tb 8, 6). „Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę. Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną »” (Rdz 1, 27-28)

W Adamie i Ewie widzimy jasno wyrażoną wolę Bożą: jeden mąż i jedna żona, małżeństwo jako dany od Boga sposób rozmnażania się rodzaju ludzkiego, szkoła miłości wzajemnej, oddania i odpowiedzialności. W opisie stworzenia i powołania człowieka, mężczyzny i kobiety, powinniśmy odnaleźć najgłębszy szacunek dla Bożej instytucji małżeństwa oraz przekazaną nam przez Boga godność istot stworzonych na Jego obraz.

Marek Ristau

Wspomóż naszą działalność

Wystarczy niewielka kwota, żebyśmy dalej mogli pomagać potrzebującym. Jeżeli chcesz wspomóc naszą Fundację darowizną możesz skorzystać z opcji szybkiego przelewu lub wysłać zwykły przelew ze swojego banku. Dane do przelewu znajdą Państwo na podstronie wspomóż nas.

Przekaz pocztowy
© 2019 Fundacja Czyste Serca. Zaprojektowało Raspberry.