W ramach zleconego zadania przeprowadziliśmy stacjonarne spotkania o tematyce rodzinno-patriotycznej dla środowisk polonijnych we Francji (Lourdes, Paryż, Nicea, Metz), Niemczech (Carlsberg, Frankfurt, Brunszig), Szkocji (Glasgow, Belshill/Wishow, Coatbridge, Falkirk), Irlandii (Dublini, Cork), Szwecja (Malmo), Islandia (Reykjavik), Belgia (Bruksela, Antwerpia), Grecja (Ateny), Hiszpanii (Walencja, Madryt)
Jak dotąd w spotkania wzięło udział ponad 2000 uczestników – głównie liderów społeczności lokalnych. Ich celem było jest wzbogacenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji osób zaangażowanych w działalność społeczną, kulturalną, edukacyjną i poradnianą na rzecz lokalnych społeczności polonijnych.
Wykładom i warsztatom towarzyszyły prezentacje dwóch wystaw: „Stefan Kardynał Wyszyński Ojciec i Pasterz oraz „La Pologne rend hommage à la Nation Française”. Druga z wystaw powstała z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jest promocją pamięci o pomocy świadczonej rodzinom polskim przez Polonię francuską w czasach stanu wojennego.
Oprócz zajęć warsztatowych prowadzimy także roczne akademicki kurs kwalifikacyjny – Lider wspólnoty Polonijnnej. Pierwsza jego edycja w roku akademickim 2024-25 jest realizowana w Madrycie.