Serce

Polonia i Polacy za granicą 2021 – 2025

W ramach zleconego zadania przeprowadziliśmy stacjonarne spotkania o tematyce rodzinno-patriotycznej dla środowisk polonijnych we Francji (Lourdes, Paryż, Nicea, Metz), Niemczech (Carlsberg, Frankfurt, Brunszig), Szkocji (Glasgow, Belshill/Wishow, Coatbridge, Falkirk), Irlandii (Dublini, Cork), Szwecja (Malmo), Islandia (Reykjavik), Belgia (Bruksela, Antwerpia), Grecja (Ateny), Hiszpanii (Walencja, Madryt) 

Jak dotąd w spotkania wzięło udział ponad 2000 uczestników – głównie liderów społeczności lokalnych. Ich celem było jest wzbogacenie umiejętności i podnoszenie kwalifikacji osób zaangażowanych w działalność społeczną, kulturalną, edukacyjną i poradnianą na rzecz lokalnych społeczności polonijnych.

Wykładom i warsztatom towarzyszyły prezentacje dwóch wystaw: „Stefan Kardynał Wyszyński Ojciec i Pasterz oraz „La Pologne rend hommage à la Nation Française”. Druga z wystaw powstała z okazji 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Jest promocją pamięci o pomocy świadczonej rodzinom polskim przez Polonię francuską w czasach stanu wojennego.

Oprócz zajęć warsztatowych prowadzimy także roczne akademicki kurs kwalifikacyjny – Lider wspólnoty Polonijnnej. Pierwsza jego edycja w roku akademickim 2024-25 jest realizowana w Madrycie. 

   

Projekt finansowany ze środków
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach
konkursów Polonia i Polacy za Granicą
w latach 2021 – 2025

ROK 2024
Wartość dofinansowania: 180 000,00 zł
Całkowita wartość zadania:  266 800,00 zł

Jeśli chcesz dobrze wychować dzieci, na szczęśliwych i uczciwych ludzi, to kochaj swoją żonę, kochaj swojego męża. Jeśli kochasz swoje dziecko, to stawiaj mu wymagania. Jeśli mu nie będziesz stawiał wymagań to pomyśli, że go nie kochasz – to dwie rady dotyczące wychowania, którymi podzielił się z Family News Service Wiesław Gajewski, pedagog seksualności. więcej >>>

W dniach 4-5 listopada w Polskiej Misji Katolickiej w Metzu gościł prof. Wiesław Gajewski, pedagog seksualności, wykładowca Europejskiej Szkoły Liderów Polonijnych. Z rodzinami tej wspólnoty podzielił się swoją wiedzą z zakresu relacji małżeńskich i towarzyszenia nastolatkom w procesie dorastania. więcej >>>

Mamo, tato, czy znasz imiona przyjaciół swego dziecka? Znasz rówieśników? Jakie wydarzenia dramatyczne miały ostatnio miejsce w życiu towarzyskim dziecka? Jeśli tego nie wiesz – twoja więź z młodym człowiekiem jest taka sobie. Nie mówię, że dziecko ma wszystko ci mówić (…), ale jest ten macierzyński czy ojcowski spryt, który pomaga ci mieć więź realną ze swoim dzieckiem – powiedział portalowi polskifr.fr prof. Wiesław Gajewski, pedagog seksualności. 14 października przypada Dzień Nauczyciela, kiedy warto pamiętać z wdzięcznością również o rodzicach – pierwszych nauczycielach. więcej >>>

Wspomóż naszą działalność

Wystarczy niewielka kwota, żebyśmy dalej mogli pomagać potrzebującym. Jeżeli chcesz wspomóc naszą Fundację darowizną możesz skorzystać z opcji szybkiego przelewu lub wysłać zwykły przelew ze swojego banku. Dane do przelewu znajdą Państwo na podstronie wspomóż nas.

Przekaz pocztowy
© 2024 Fundacja Czyste Serca. Zaprojektowało Raspberry.