Serce

Kolczasty nastolatek

Nie zgub dziecka na złej drodze. Zostań jego przewodnikiem zmęczony, zatroskany rodzicu! Jeśli masz zbuntowanego nastolatka albo nastoletni stwór właśnie wykluwa się w Twoim domu – ten tekst jest dla Ciebie.
Są szkoły rodzenia, a nie słyszy się o szkołach radzenia sobie z dorastającymi dziećmi. Co powoduje, że nastolatek staje się agresywny, buntuje się, w końcu łamie prawo? Co sprawia, że młody człowiek staje się przestępcą? Geny? Środowisko? Wychowanie? Czy można temu przeciwdziałać?

Nikt nie rodzi się zły z natury, nikt nie jest skazany na zbłądzenie. Jeśli nastolatek zbłądzi, to oznacza, że nie otrzymał na czas wsparcia, wskazówek. Jeśli nauczymy się dostrzegać małe problemy u swoich dzieci, jest czas, by je rozwiązać zanim staną się problemami poważnymi. By dobrnąć do happy endu, trzeba stawić czoła rwącym nurtom rzek i przy tym nie wypaść za burtę. Niebezpieczeństwo dotyczy nastolatków i dorosłych. To jednak na barkach tych ostatnich spoczywa zadanie ukierunkowania młodego człowieka.
Czas młodości to okres budowania podwalin pod dorosłe życie. Błędy popełnione w tym okresie będą kłodami na całej drodze życia. Mogą wręcz skutkować przyszłymi problemami z prawem i zejściem na ścieżkę przestępstwa. Dlatego, choć każdemu zdarza się zbłądzić, nie wolno nam dorosłym zgubić dziecka na złej drodze. Musimy być jego mądrym przewodnikiem, zwłaszcza gdy dojrzewa. Nie wiesz, jak postąpić z własnym dorastającym dzieckiem? Odpowiedź znajdziesz w „Kolczastym nastolatku”.

CZY WIESZ, ŻE MŁODY CZŁOWIEK:

  • pragnie przede wszystkim kochać i być kochanym?
  • buntuje się, by wyrazić siebie i poczuć własną wartość?
  • chce większej wolności ale nie wolności niczym nieograniczonej?
  • pragnie żyć marzeniami i realizować szczytne ideały?


Program „Kolczasty nastolatek” pomaga lepiej zrozumieć młodego człowieka i w wystawianych przez niego „kolcach” dostrzec potrzeby, które w ten sposób sygnalizuje. Program skierowany jest do każdego, kto towarzyszy nastolatkowi w okresie dorastania.

 


INSTRUKCJA OBSŁUGI
kolczastego nastolatka

Rodziców dorastających dzieci zapraszam do lektury 10-odcinkowego cyklu porad – podręcznej instrukcji obsługi nastolatka. Opowiem, jak Wasza córka czy syn dojrzewają, co nimi kieruje, dlaczego wczoraj byli potulni, a dziś się buntują…

Wspomóż naszą działalność

Wystarczy niewielka kwota, żebyśmy dalej mogli pomagać potrzebującym. Jeżeli chcesz wspomóc naszą Fundację darowizną możesz skorzystać z opcji szybkiego przelewu lub wysłać zwykły przelew ze swojego banku. Dane do przelewu znajdą Państwo na podstronie wspomóż nas.

Przekaz pocztowy
© 2020 Fundacja Czyste Serca. Zaprojektowało Raspberry.