Serce

Miłość niejedno ma imię

Oddajemy w Państwa ręce kompleksową pomoc dydaktyczną, przeznaczoną do pracy z młodzieżą w wieku 15‒18 lat. Składa się one z Podręcznika, prezentacji multimedialnych i filmów. 

Dotyka treści związanych z ludzką seksualnością, która szczególnie zajmuje nastolatków. Jak każda sfera życia człowieka, domaga się ona uporządkowania i zintegrowania z określonymi wartościami.

Przygotowane materiały mogą być wykorzystane w ramach lekcji wychowawczych, zajęć wychowania do życia w rodzinie lub innych spotkań z młodzieżą. 

TYTUŁ WYKŁADUMATERIAŁY DO POBRANIA:
1. ONA I ONprezentacjakonspekt
2. MIŁOŚĆ NIE JEDNO MA IMIĘprezentacjakonspekt
3. FAZY WIĘZI DAMSKO-MĘSKIEJprezentacjakonspekt
4. KOMU W DROGĘ, TEMU ABSprezentacjakonspekt
5. PIERWSZY RAZ I CO DALEJ …prezentacjakonspekt

pobierz film:
Czekolada

Damian, uczeń II klasy technikum:

„To była świetna lekcja. Zazwyczaj w czasie takich „akcji’ chce mi się spać. Na takie zajęcia chętnie poszedłbym jeszcze raz.”

Paulina, uczennica II klasy technikum:

„Warto było wziąć udział w tej lekcji. Nie czułam się źle, bo widać było, że przygotowano ją z myślą o nas.”

Psycholog w Gimnazjum we Wrocławiu

„Z całą odpowiedzialnością mogę polecić i zarekomendować projekt fundacji „Czyste Serca” dotyczący profilaktyki przedwczesnej inicjacji seksualnej. Zajęcia prowadzone są w sposób angażujący i ciekawy, z wykorzystaniem różnych metod pracy. Dużym atutem jest dostosowanie sposobu przekazu do stylu komunikowania się współczesnej młodzieży (film, muzyka, animacja), a także wykorzystanie humoru. Nie są to zajęcia „moralizatorskie”, ani czysto informacyjne, techniczne. Ten typ przekazu bowiem do młodych nie trafia. Zajęcia obok informowania o realnych zagrożeniach, oddziałują na warstwę emocjonalno – motywacyjną: zachęcają, prowokują do refleksji, poruszają, wzruszają. Odnoszą się do tego elementu osobowości młodego człowieka, która w jego sytuacji rozwojowej dominuje i ma największy wpływ na realne zachowanie.”

Wspomóż naszą działalność

Wystarczy niewielka kwota, żebyśmy dalej mogli pomagać potrzebującym. Jeżeli chcesz wspomóc naszą Fundację darowizną możesz skorzystać z opcji szybkiego przelewu lub wysłać zwykły przelew ze swojego banku. Dane do przelewu znajdą Państwo na podstronie wspomóż nas.

Przekaz pocztowy
© 2024 Fundacja Czyste Serca. Zaprojektowało Raspberry.