Serce

Krótki kurs obsługi nastolatka

Nie zgub dziecka w gąszczu problemów. Zostań jego przewodnikiem

Zmęczony, zatroskany rodzicu! Jeśli masz zbuntowanego nastolatka albo nastoletni stwór właśnie wykluwa się w Twoim domu – ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Są szkoły rodzenia, a nie słyszy się o szkołach radzenia sobie z dorastającymi dziećmi.

Co powoduje, że nastolatek staje się agresywny, buntuje się, stawia na swoim? Co sprawia, że młody człowiek nagle tak bardzo się się zmienił? Geny? Środowisko? Wychowanie? Co można z tym robić?

Nikt nie rodzi się zły z natury, nikt nie jest skazany na zbłądzenie. Jeśli nastolatek zbłądzi, to oznacza, że nie otrzymał na czas wsparcia, wskazówek. Jeśli nauczymy się dostrzegać małe problemy u swoich dzieci, jest czas, by je rozwiązać zanim staną się problemami poważnymi. By dobrnąć do happy endu, trzeba stawić czoła rwącym nurtom rzek i przy tym nie wypaść za burtę.

Niebezpieczeństwo dotyczy nastolatków i dorosłych. To jednak na barkach tych ostatnich spoczywa zadanie ukierunkowania młodego człowieka. Czas młodości to okres budowania podwalin pod dorosłe życie. Błędy popełnione w tym okresie będą kłodami na całej drodze życia. Mogą wręcz skutkować przyszłymi problemami  z prawem i zejściem na ścieżkę przestępstwa.

Dlatego, choć każdemu zdarza się zbłądzić, nie wolno nam dorosłym zgubić dziecka w gąszczu problemów. Musimy być jego mądrym przewodnikiem, zwłaszcza gdy dojrzewa.

Więcej informacji

Wspomóż naszą działalność

Wystarczy niewielka kwota, żebyśmy dalej mogli pomagać potrzebującym. Jeżeli chcesz wspomóc naszą Fundację darowizną możesz skorzystać z opcji szybkiego przelewu lub wysłać zwykły przelew ze swojego banku. Dane do przelewu znajdą Państwo na podstronie wspomóż nas.

Przekaz pocztowy
© 2024 Fundacja Czyste Serca. Zaprojektowało Raspberry.